۱۳۸۹ بهمن ۴, دوشنبه

جعفر کاظمی و محمدعلی حاج آقایی اعدام شدند

به گزارش دانشجونیوز این دو زندانی سیاسی پیش از این به هواداری از سازمان مجاهدین خلق متهم شده بودند.

خبرگزاری مهر در گزارشی اتهام این زندانیان را "مبادرت به توزیع تصاویر و پلاکاردهای مربوط به منافقین"، "تهیه تصویر و فیلم از درگیریها" و نیز "سردادن شعارهایی به نفع گروهک نفاق" عنوان کرده است.

این خبرگزاری در مورد اتهامات محمدعلی حاج آقایی نوشته است که وی با چندین نوبت سفر به عراق قصد اقامت در اردوگاه سازمان مجاهدین را داشته است که این خواسته به علت "داشتن سن بالا" مورد پذیرش قرار نگرفته است. در این گزارش در مورد اتهامات جعفر کاظمی نیز مواردی همچون "الصاق عکسهایی در رابطه با حمایت از عوامل گروهک تروریستی منافقین" و "فیلمبرداری و عکس‌برداری از تجمعات خیابان انقلاب و میدان آزادی" ذکر شده است.

پیش از این در روز شنبه اعلام شده بود که حکم این دو زندانی سیاسی بنابر دلایل نامشخصی متوقف شده است. بنابرگزارش ها این دو زندانی سیاسی روز شنبه نیز تا پای چوبه دار برده شده بودند اما اجرای حکم در آخرین لحظات متوقف شد.

جعفرکاظمی و محمدعلی آقایی به هنگام اعدام به ترتیب  به هنگام اعدام ٤۷ و ۶٢ ساله بودند.
همسرجعفر کاظمی: بدون اینکه به من و وکیلش بگویند او را اعدام کردند
رودابه اکبری، همسر جعفر کاظمی دقایقی پیش به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت هنگامی که چندساعت پیش برای ملاقات همسرش به زندان اوین مراجعه کرد به او گفتند صبح امروز او اعدام شده است. او به کمپین گفت: « همسرم را بدون اینکه به ما و وکیلش اعلام کنند اعدام کردند.  سه شنبه هفته گذشته همسرم را بر می دارند می برند و از او می خواهند که مصاحبه بدهد. بازجو به او می گوید که مصاحبه بکنی یا نکنی کمتر از یک هفته اعدامت می کنیم. همسرم با مصاحبه موافقت نمی کند و از آنجا می برند او را به اجرای احکام و طناب دار را گردنش می اندازند اما بعد منصرف می شوند و برمی گردانند او را. ظاهرا یک معجزه محسوب می شده است.»

همسر این زندانی سیاسی به کمپین گفت: امروز صبح برای ملاقات رفتیم کارت هم پر کردیم برگشتنداما به ما گفتند که اعدامش کردند. گفتند به شما زنگ می زنیم اگر بخواهیم جنازه را تحویل بدهیم. بروید راحت باشید دیگر کار تمام شده است. البته اگر بخواهند جنازه را تحویل بدهند. چون در مورد آقای صارمی هم جنازه را برده بودند دفن کرده بودند. احتمال خیلی زیاد دارد که در مورد همسرم هم بخواهند همین رفتار را بکنند»

رودابه اکبری  درحالی که گریه امانش نمی داد ادامه داد: « فقط خواهشا به دنیا بگویید که اینها چه جنایت کارهایی هستند و چه جانیانی هستند. بگذارید دنیا بداند که چقدر می خواهد صبر کند؟ تا کی می خواهد بیانیه بدهید و مماشات کنیدبا این…؟ می شنوید صدام رو؟»

همسر این زندانی سیاسی افزود: « چهار صبح اعدامش کردند. چون صبح زود این کار را انجام می دهند. هیچ مدرکی نداشتند و فقط به خاطر چند تا عکس و یا ویدیویی که از تجمعات بعد از انتخابات گرفتند وفرستادند. آیا این حکمش اعدام است؟ طبق خود قانون اساسی … خودشان کسی که تبلیغ علیه نظامی می کند حکمش شش تا یک سال زندان است. حالا ببینید اینها چه احکامی را صادر می کنند. ولی خدا بزرگ است و آن بالای سر است و تقاص من وبچه هایم را از اینها خواهد گرفت»

وی درخصوص پیگیری های اخیر خود نیز به کمپین گفت: «من خودم روز شنبه رفتم دادستانی برای تقاضای ملاقات گفتند دادستان گفته این خانم را اصلا راه ندهید اینجا ما هیچ کاری با ایشان نداریم و هیچ نامه ای از وی نمی گیریم. تازه باز هم تهدید می کنند و می گویند چرا مصاحبه می کنی. وقتی اینها هیچ گوش شنوایی نداشتند من نباید می گفتم چه دارد برسر ما می اید؟»
کمپین بین المللی حقوق بشر

۱ نظر:

  1. و این هزینه ایست که باید برای تغییر در ایران بسوی دموکراسی و ازادی بدهیم . و اما مهمتر اینکه با فشارسعی کردند از این دو تن اقرار تلویزیونی بگیرند ولی شکست خوردند درود بر این مردان در برابر ولایت یزیدی زانونزدند . جعفر کاظمی و محمد علی حاج اقای راهت را ادامه می دهیم تا سرنگونی کاخ ستم از ایران عزیز . هواداری از خمین

    پاسخحذف

تماس info.sedayezendani@gmail.com