۱۳۹۰ اردیبهشت ۹, جمعه

احتمال اجرای قریب و الوقوع حکم اعدام بهمن معارفی

خبرگزاری هرانا - شیرکو (بهمن) معارفی زندانی سیاسی کرد که به اعدام محکوم شده است، دیروز به سلول انفرادی منتقل شد. نامبرده با نزدیک شدن به موعد مقرری که ماموران اجرای احکام زندان سقز به صورت شفاهی برای اجرای حکم اعدام به وی ابلاغ کرده بودند، از تاریخ ۸ اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا زده است.
به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، شیرکو (بهمن) معارفی که در تاریخ ۱۰/۷/۱۳۸۷ دستگیر شده بود، در دادگاه بدوی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «محاربه» از طریق عضویت در حزب «کومله» به اعدام محکوم شد.
وکلای پرونده که ایرادت قانونی به اتهامات وارده و روند محاکمه داشتند، با درخواست اعاده دادرسی از ریاست قوه قضاییه و قبول آن توسط آیت الله صادق لاریجانی، پرونده را به دیوان عالی کشور منتقل کردند. متعاقبا با تغییر اتهامات توسط دادستان سقز، پرونده می‌بایست مجددا بررسی و حکم اعدام لغو می‌گردید. اما دادگاه تجدید نظر استان کردستان که خود را ذی صلاح نمی‌دانست پرونده شیرکو معارفی را مجددا به تهران ارسال کرده و تا کنون ابلاغیهٔ رسمی مبنی بر تایید حکم اعدام با توجه به قبول ایرادات قانونی و شرعی توسط ریاست قوه قضاییه که بر حکم مذبور وارد بود، به دست وکلا نرسیده است.

این در حالی است که در تایخ ۲ فروردین سال جاری ماموران اجرای احکام زندان سقز به صورت شفاهی به شیرکو ابلاغ کرده بودند که حکم اعدام وی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۹۰، همزمان با روزکارگر به اجرا در خواهد آمد.
شیرکو معارفی در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ با انتشار نامه‌ای از داخل زندان صحت ابلاغیه شفاهی ماموران اجرای احکام زندان سقز را تایید کرد در حالی که احمد سعید شیخی به عنوان وکیل پرونده هیچ ابلاغیه رسمی و قانونی‌ای در این خصوص دریافت نکرده بود.
با توجه به قطعی نشده حکم اعدام شیرکو معارفی، پرونده در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ به قسمت اجرای احکام استان کردستان ارسال شده است که واکنش شیرکو و اعتصاب غذای وی در تاریخ ۸ اردیبهش ماه را به دنبال داشت.
بعضی از منابع خبری گزارش کرده‌اند که شیرکو معارفی به بند انفرادی در زندان سقز منتقل شده و همین امر نگرانی‌ها را نسبت به اجرای حکم اعدام افزایش داده است.
خیلیل بهرامیان، از وکلای مشاور پرونده در مصاحبه با «رادیو ندا» اظهار داشت: هر لحطه امکان اجرای حکم وجود دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تماس info.sedayezendani@gmail.com