۱۳۹۰ فروردین ۱۸, پنجشنبه

گزارش، خودسوزی یک پناهجوی ایرانی در هلند به مرگ او منجر شد +فیلمیک پناهجوی ایرانی که روز گذشته در میدان مرکزی شهر آمستردام خود را به آتش کشیده بود، امروز در بیمارستان درگذشت. این مرد پناهجوی 36 ساله پس از خودسوزی به هوش نیامد و پلیس نمی داند که چه انگیزه ای سبب خودسوزی او شده است.

این حادثه روز چهارشنبه حدود دوازده و نیم ظهر در میدان «دام» و کنار بنای ملی روی داد. مرد پس از این که خود را به مایع آتش زا آلوده کرد، لباس هایش را به آتش کشید. رهگذران و ماموران پلیس به سرعت به او نزدیک شدند و توانستند آتش را خاموش کنند. قربانی به مرکز سوختگی منتقل شد. شرایط او همان موقع بحرانی بود. پلیس هنوز در جستجوی خانواده او در ایران است. تعدادی از دوستان وی امروز توانستند با او وداع کنند.

به گفته سخنگوی وزیر مهاجرت و پناهندگی هلند، تقاضای چندین باره قربانی برای پناهندگی هفته پیش رد شده بود. وی یک سال پیش به هلند آمده بود و چند پروسه تقاضای اقامت دائمی را پشت سر گذاشته بود. او به آخرین پاسخ منفی اعتراض کرد. دلایل رد تقاضای اقامت دائم او روشن نیست.

«خرد لیرز» وزیر مهاجرت و پناهندگی این حادثه را «بسیار غم انگیز» خواند. او گفت پروسه رسیدگی به درخواست پناهندگی او به درستی طی شده و وی از این امکان برخوردار بوده که از همه ابزارهای حقوقی استفاده کند.

خودسوزی این مرد ایرانی روز چهارشنبه توسط رهگذران فیلم برداری شده است. این فیلم شامل صحنه های دلخراشی اس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تماس info.sedayezendani@gmail.com