۱۳۸۹ بهمن ۲۹, جمعه

هرانا؛ تایید حکم اعدام دو زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا - حکم اعدام زانیار مرادی، زندانی سیاسی کرد محبوس در زندان رجایی شهر، قطعی و احتمال محکومیت مشابه برای لقمان مرادی گزارش شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اعتراض زانیار مرادی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام توسط مراجع قضایی رد و حکم صادره مورد تایید نهایی قرار گرفت. این در حالیست که منابع غیررسمی هم چنین از تایید مشابه حکم لقمان مرادی، دیگر متهم این پرونده گزارش می دهند که تلاش گزارشگران هرانا برای تایید این مهم ادامه دارد.

لازم به ذکر است زانیار و لقمان مرادی پیشتر به اتهام "ترور پسر امام جمعه ی مریوان" محارب شناخته شده و توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران، به ریاست قاضی صلواتی به اعدام در ملاء عام محکوم شده بودند.

این دو زندانی محکوم به اعدام پیشتر با نگارش رنج نامه ای که از سوی هرانا منتشر شده بود به شکنجه های شدید و تهدید به تجاوز جهت اخذ اعترافات دروغین اشاره کرده بودند.

لازم به یادآوری است این دو زندانی سیاسی هم اکنون به همراه ده ها تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر، در سالن 12 بند 4 این زندان(معروف به بند امنیتی) محبوس اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تماس info.sedayezendani@gmail.com