۱۳۸۹ دی ۱۳, دوشنبه

صدور ده‌ها سال زندان برای بهنام ابراهیم‌زاده، احسان عبده‌تبریزی، علی موسوی و فؤاد خانجانی

بامدادخبر:
دادگاه‌های انقلاب تهران، چهار نفر از فعالان سیاسی، کارگری و دانشجویی را مجموعه به بیش از سی‌وهفت سال زندان محکوم کرده‌اند.
بر اساس احکام صادر شده از سوی سه شعبهٔ ۱۵، ۲۶ و ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، بهنام ابراهیم‌زاده به بیست، احسان عبده‌تبریزی به هفت، علی موسوی به شش‌ونیم و فؤاد خانجانی به چهار سال زندان محکوم شده‌اند.
به گزارش رادیوفردا، اتحادیه آزاد کارگران ایران امروز یکشنبه دوازدهم دی‌ماه اعلام کرد که بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری و مدافع حقوق کودکان، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام‌های امنیتی به بیست سال زندان محکوم شده است.
بر اساس این حکم، بهنام ابراهیم‌زاده که روز ۲۲ خرداد سال جاری توسط ماموران امنیتی در تهران بازداشت شد، باید مدت ۱۰ سال را در زندان رجایی‌شهر کرج و ۱۰ سال دیگر را در زندان اوین بگذراند.

محکومیت احسان عبده‌تبریزی به هفت سال زندان
وبسایت جرس نیز به نقل از یکی از نزدیکان احسان عبده‌تبریزی خبر داده که شعبهٔ ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه، این دانشجوی زندانی دورهٔ دکترای علوم سیاسی دانشگاه دورهام انگلستان را به هفت سال زندان محکوم کرده است.
دو سال از این هفت سال حکم، به خاطر توهین به رهبری، سه سال به خاطر اجتماع و تبانی علیه نظام و دو سال به اتهام رابطه با عوامل خارجی صادر شده است.
آخرین جلسه دادگاه عبده‌تبریزی که نزدیک به یک سال گذشته را به صورت بلاتکلیف و در بازداشت موقت در زندان اوین گذرانده، روز ۲۱ آذر ماه برگزار شده بود.
این فرزند دبیرکل سابق بورس تهران، در دی‌ماه سال گذشته، زمانی که در فرصت تعطیلات کریسمس برای دیدار خانواده خود به ایران بازگشت، در فرودگاه امام خمینی پاسپورتش توقیف و سپس بازداشت شد.
وی که هم‌اینک در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس می‌باشد، پیش از انتقال به بند عمومی، دست‌کم در سه نوبت در اعتراض به روند بازجویی و نگهداری‌اش در سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده بود که آخرین آن که به صورت خشک انجام گرفت منجر به وخامت حال وی و انتقالش به بند ۳۵۰ گردید.

صدور حکم زندان و شلاق برای علی موسوی عضو حزب پان‌ایرانیست
وبسایت هرانا نیز گزارش کرده که علی موسوی از اعضای سازمان جوانان حزب پان ایرانیست از سوی شعبهٔ ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به شش سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و جریمه نقدی محکوم شده است.
دادگاه همچنین این فعال سیاسی را به سه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرده است.

چهار سال حبس برای فؤاد خانجانی دانشجوی محروم از تحصیل بهایی
به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی، فؤاد خانجانی دانشجوی محروم از تحصیل بهایی از سوی شعبهٔ ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به قضاوت قاضی مقیسه به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد.
این دانشجوی محروم از تحصیل، پیش‌تر به علت اعتقاد به دیانت بهایی از سازمان مدیریت صنعتی در اصفهان نیز اخراج گردیده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

تماس info.sedayezendani@gmail.com